Poročilo o dirki za VN Velike Britanije

Moštvo Renault F1 je v dirki za VN Velike Britanije v Silverstonu osvojilo točke z obema dirkalnikoma, saj je bil Daniel Ricciardo sedmi, Nico Hülkenberg pa deseti.

Motor Racing - Formula One World Championship - British Grand Prix - Race Day - Silverstone, England

Čeprav sta Ricciardo in Hülkenberg dirko končala na istih mestih, kot sta jo začela, je bil tak izid po 52 krogih napetega in zasukov polnega dirkanja vse prej kot samoumeven.

Ricciardo je v prvem krogu nazadoval za eno mesto, Hülkenberg pa je enega pridobil, na kar sta vozila skupaj v sredini polja. Ricciardo je prvi zavil v boks po srednje trde pnevmatike, saj je imel strategijo dveh postankov. Hülkenberg je krog kasneje dobil trde pnevmatike, ker so mu določili na en sam postanek.

Poseg varnostnega avtomobila v 19. krogu je poskrbel, da se je račun bolje izšel Ricciardu, ki je takrat zavil v boks po trde pnevmatike. Ob ponovni sprostitvi dirke je Hülkenberg zaradi rahlega trka s Perezom izgubil eno mesto, Ricciardo pa se je na svežih pnevmatikah lahko pognal za tekmeci pred njim.

Nov zaplet v ospredju je pomenil, da se je Ricciardo lahko boril za šesto mesto, za katerim je ob prihodu v cilj zaostal manj kot sekundo. Hülkenberg se je boril za deseto mesto, katerega je osvojil v zadnjem krogu.

• Nico Hülkenberg je dirko začel z 10. startnega mesta na rabljenih mehkih pnevmatikah (rdeča obroba), ki jih je v 13. krogu zamenjal s kompletom novih trdih pnevmatik (bela obroba).

• Daniel Ricciardo je dirko začel s 7. startnega mesta na rabljenih mehkih pnevmatikah, jih v 12. krogu zamenjal z novimi srednje mehkimi pnevmatikami (rumena obroba), v 20. krogu pa dobil nove trde pnevmatike.

Nico Hülkenberg, št. 27, 10. startno mesto, 10. mesto v dirki

Današnja dirka je bila trdo delo in razočarani smo, ker nismo uvrščeni višje od desetega mesta. Dirka nam je kar nekako polzela iz rok. Naša strategija bi bila lahko bolj dognana. Ob koncu posega varnostnega avtomobila me je nekdo zadel in izgubil sem eno mesto, proti koncu dirke pa sem moral za nekaj sekund vključiti zasilni način delovanja motorja, zaradi česar sem še bolj nazadoval. Bila je ena tistih nedelj, ko se vse ovire nagrmadijo in poberejo svoj davek. Dobro je, da smo spet z obema dirkalnikoma osvojili točke, vendar se moramo vzeti skupaj in analizirati nekaj zadev, da bomo lahko v boljšem položaju za naslednjo dirko.

Daniel Ricciardo, št. 3, 7. startno mesto, 7. mesto v dirki

Po vsem skupaj menim, da je bila dirka dobra. Na začetku sem mislil, da nisem slabo speljal, a se je Lando [Norris] po nekaj poštenega dirkanja uspel prebiti predme. Spet smo ga ujeli in prehiteli z zgodnjim postankom v boksu, a je potem varnostni avto Carlosu [Sainzu] podaril tako rekoč brezplačen postanek v boksu, kar je bilo precejšnje razočaranje. Pri tem smo imeli pač smolo, vendar smo ga proti koncu dirke preganjali vse do ciljne črte, čeprav ga ni bilo možno zares napasti in prehiteti. Dober občutek je biti spet v vodilni deseterici, še zlasti po zadnjih dveh dirkah. Nša hitrost v enem samem krogu in med dirko je precej napredovala v kratkem času. Pred dvema tednoma bi bili z današnjim izidom zelo zadovoljni.

Cyril Abiteboul, generalni direktor Renault Sport Racing:

V celoti smo z današnjim dosežkom, da sta oba dirkalnika osvojila točke, lahko zadovoljni. Vendar vemo, da bi se lahko uvrstili še bolje. Prvič z Danielom, če ne bi bilo posega varnostnega avtomobila, a naš odziv, ko smo ga poklicali v boks, je bil pravilen, ker smo prej brezhibno spodkopali Norrisa. In drugič z Nicom, ki je sicer dirko odpeljal odlično, da so trde pnevmatike zdržale do cilja, če bi ga ustavili prej, saj so mu pnevmatike popustile prej kot Danielu. Še vedno zasluži izdatno pohvalo za osvojeno točko v zelo neusmiljenih okoliščinah. Vendar v celoti gledano, smo bili na stezi, ki je zelo naklonjena moči motorja, bolj konkurenčni, čeprav imamo še kar nekaj šibkih plati, ki bodo predmet naše pozornosti v naslednjih tednih.