Poročilo o dirki za VN Italije

Moštvo Renault Sport Formula One je spet osvojilo dragocene točke, ko je v izjemno hitri dirki za VN Italije v Monzi Carlos Sainz v cilj pripeljal na devetem mestu*. Nico Hülkenberg se po startu z zadnjega mesta ni mogel prebiti do vodilne deseterice.

Sainz je s sedmega startnega mesta speljal dobro in prvi krog zaključil na šestem mestu. Na super mehkih pnevmatikah je zdržal dolgo, vse do 39. kroga, nato pa dirko zaključil s prvimi novimi točkami po dirki na Madžarskem.

*Po izključitvi Grosjeana na osmem mestu.

Motor Racing - Formula One World Championship - Italian Grand Prix - Race Day - Monza, Italy

• Sainz je dirko začel s sedmega startnega mesta na rabljenih super mehkih pnevmatikah (rdeča obroba), ki jih je v 39. krogu zamenjal s kompletom novih mehkih pnevmatik (rumena obroba).
  • Hülkenbergje dirko začel z dvajsetega startnega mesta na novih super mehkih pnevmatikah, po prvem krogu zavil v boks po nove mehke in v 41. krogu še enkrat po nove super mehke pnevmatike.

Nico Hülkenberg, št. 27, R.S. 18-04, 20. startno mesto, 13. mesto v dirki:

Vedno je težko, če dirko začneš na repu, a z današnjo sem zadovoljen. Naredili smo vse, da bi dosegli uvrstitev za točke in po predčasnem postanku v boksu dolgo vztrajali na mehkih pnevmatikah, vendar so bile po 40 krogih preveč obrabljene, zato smo jih morali zamenjati še enkrat. Poskus se nam torej ni izplačal. Tukaj se je težko spet prebiti naprej, vendar lahko v tem koncu tedna najdemo kar nekaj pozitivnih točk in se opogumljeni pripravimo na dirko v Singapurju.

Carlos Sainz, št. 55, R.S. 18-03, 7. startno mesto, 8. mesto v dirki:

Na splošno smo z minulim koncem tedna lahko zadovoljni. Danes smo dali od sebe vse, kar smo zmogli in osvojili štiri točke na stezi, na kateri smo pričakovali težave. S tem smo lahko zadovoljni. Naš ritem je bil v mejah zmožnosti, malo pa nam je zmanjkalo pri največji hitrosti na ravninah, zato smo tam izgubili nekaj mest. Po drugi plati pa smo od Spaja že dosegli napredek in v dirkalniku sem se počutil veliko bolje. Zdaj gledamo naprej proti Singapurju, kjer si obetamo bolj konkurenčen nastop.

Cyril Abiteboul, generalni direktor Renault Sport Racing:

Ta konec tedna je bil pričakovano težak. Končni obračun je mešanica dobrih trenutkov in razočaranj. V kvalifikacijah smo se dobro odrezali, z odličnim delom moštva in še zlasti Carlosovim prispevkom. V dirki nismo bili enako uspešni kot v kvalifikacijah. To je odraz naših zmožnosti na tem dirkališču, na katerem pride posebno do izraza moč motorja, in se nismo mogli ubraniti pred obema dirkačema moštva Force India. Nico se je poskusil na nek način prebiti naprej in do točk, vendar ta načrt ni uspel. Danes smo storili vse, kar je bilo treba in prav radi bi bili bolj konkurenčni. Zdaj se bomo osredotočili na dirko v Singapurju, kjer naj bi nam steza bolj ustrezala.